eTwinning

--- Spodbuja sodelovanje evropskih šol s pomočjo informacijskih in komunikacijskih tehnologij...

nazaj na seznam vseh aktualnih projektov

eTwinning

eTwinning je skupnost za evropske šole, ki nudi platformo zaposlenim (učiteljem, ravnateljem, knjižničarjem itd.), ki delajo na šoli v eni izmed evropskih držav, ter jim omogoča komunikacijo, sodelovanje, razvijanje projektov, izmenjavo, skratka, da se počutijo del najbolj vznemirljive učne skupnosti v Evropi.

O programu

eTwinning spodbuja sodelovanje evropskih šol s pomočjo informacijskih in komunikacijskih tehnologij (IKT), tako da nudi podporo, orodja in storitve, ki šolam poenostavljajo oblikovanje kratkoročnih in dolgoročnih partnerstev na katerem koli predmetnem področju. eTwinning ponuja tudi številne spletne priložnosti za brezplačen in kontinuiran poklicni razvoj učiteljev.

Pobuda eTwinning je nastala leta 2005 kot osrednja pobuda programa eUčenje (eLearning) Evropske komisije, od leta 2014 dalje pa je sestavni del programa evropskega sodelovanja na področju izobraževanja, usposabljanja, mladih in športa Erasmus+.

eTwinning projekti na Prvi gimnaziji Maribor:

• Easter traditions around Europe (2016), 2.a, mag. Irena Smole
  • Your school, my school … alike or different? (2018), 1.a, mag. Irena Smole
  • Brains in Action (2016-2019), podpora projektu Erasmus+ KA2
  • KA101 Erasmus+eTwinning 2018, podpora projektu za usposabljanje učiteljev
  • Songs – More Than Music (2015/2016), 2.c, Brigita Praprotnik
  • My City, Your City (2014/15), 2. a, 2. b, Nataša Ferš
  • Euroteens (2013/14), Brigita Praprotnik
  • Die Arbeitswelt der jungen Europäer (2013), 3.c, Brigita Praprotnik
  • Unusual customs, traditions and folklore characters of our county (2012), 2.d, Brigita Praprotnik
  • Kontakt-Slowenien-Dänemark (2007), Brigita Praprotnik
  • Po skrivnostnih poteh zelo lačne gosenice (2021)