Obvestilo je poteklo.

Obvestilo, ki si ga ogledujete, je poteklo in morda več ne vključuje točnih informacij.

Odlični rezultati na 3. Evropskih statističnih igrah

Statistika Evropske statistične igre

Avtor objave: Rebenka Renko Zver, Datum objave: 20. 3. 2020, Datum poteka: ni podatka

V letošnjem šolskem letu se je Prva gimnazija Maribor prvič udeležila tekmovanja v statistiki, letos imenovanega 3. Evropske statistične igre.

V boj smo poslali štiri skupine dijakov, ki so tekmovali v dveh kategorijah:

- kategorija A: - skupina FREKVENCA9: Zarja Weingerl, 4.E, Gaja Gajšek, 4.C in Ajda Weingerl, 3.D

- skupina LESSTHAN3: Sara Divjak, 4.C, Ajda Jevšnikar, 4.C in Luka Oprešnik, 4.C

- kategorija B: - skupina CEREBRUM1: Klara Fras, 2.E, Gaja Gujt Bauman, 2.E in Nika Gamser, 2.E

- skupina Absolutne0: Anja Mencinger, 2.G, Nina Hartl, 2.G in Nika Hartman, 2.G

Na šolskem tekmovanju so morali izpolnjevati spletno anketo v znanju iz statistike. Vse štiri ekipe so se uvrstile na državno tekmovanje. Čestitamo!

Državno tekmovanje se je zaključilo 1.3. 2020, skupine so morale oddati raziskovalno nalogo z obdelavo ogromne količine statističnih podatkov. Dve skupini (FREKVENCA9 in Absolutne0) sta se v svoji kategoriji uvrstili med 10 najboljših. Vse čestitke!

Za uvrstitev na evropsko raven, kamor pa se lahko uvrstita le najboljši dve skupini iz vsake kategorije, pa potrebujemo vašo (tvojo) pomoč.

Od 19. 3. do 26. 3. bo potekalo JAVNO GLASOVANJE za najboljšo raziskovalno nalogo iz vsake kategorije. Glasujete lahko na Facebook profilu Statističniga urada Republike Slovenije - SURS @StatSlovenija (https://www.facebook.com/StatSlovenija).

Glasovanje se lahko tudi obrestuje:

Nagrado (prenosni zvočnik JBL) pa bo prejel tudi eden od glasovalcev, ki ga bomo po končanem glasovanju določili z žrebom.

Sodeluj tudi ti in prosim nameni svoj glas skupinama Frekvenca9 in Absolutne0. Hvaležni ti bomo.

Mentorica: mag. Rebeka Renko Zver, prof.