Obvestilo o dijaški prehrani

Prehrana

Avtor objave: Polona Meke Ožinger, Datum objave: 29. 8. 2024, Datum poteka: 30. 9. 2024

V ponedeljek, 2. 9. 2024, bo v šolski restavraciji poleg stalne ponudbe na voljo tudi dijaška malica. Jedilnik si oglejte pod zavihkom dijaška prehrana.

V kolikor ste oddali prijavo na malico in že imate dijaško izkaznico, lahko preko portala Lopolis (dostop z uporabniškim imenom in geslom, ki ste ga dobili ob vpisu) naročite malico že za prvi šolski dan in jo z dijaško izkaznico prevzamete. Na kartico je potrebno naložiti denar, kar storite na blagajni v šolski restavraciji.

Od 16. do 21. septembra bosta zaradi dnevov OIV na voljo meni 1 in meni 2. Če malice v teh dneh ne boste prevzeli, jo morate preko portala Lopolis odjaviti.

Na obroke se je potrebno prijaviti vsaj 1 dan vnaprej preko portala Lopolis. Svetujemo, da si pred začetkom šolskega leta še enkrat preberete navodila za šolsko prehrano, ki jih najdete tukaj https://www.prva-gimnazija.si/dijaki/dijaska-prehrana.

Na tej spletni strani se nahaja tudi OBRAZEC ZA PRIJAVO NA ŠOLSKO PREHRANO.

Nalaganje dobroimetja

Dobroimetje si lahko na kartice naložite od 2. 9. dalje v šolski kuhinji. Denar lahko naložite v kuhinji vsak dan od 7.30 do 14.00.

Za dijake s subvencijo

Za subvencionirano prehrano ni potrebno oddajati nobene vloge, saj podatek dobimo preko Centralne evidence udeležencev. V septembru subvencije komaj prihajajo in morda ne bodo takoj vidne pri vseh dijakih. Dijakom, ki so že lani bili upravičeni do subvencije svetujemo, da si nekaj denarja naložijo na kartico. V primeru, da bo dijak nato imel priznano polno subvencijo in s tem brezplačno malico, se mu bo porabljen denar vrnil.

Polna cena dijaške malice znaša 3,60€.

Dijaki s 70% subvencijo (2,25€) plačajo za malico 1,08€

Dijaki s 40% subvencijo (1,44€) plačajo za malico 2,16€.

Za morebitna vprašanja kontaktirajte koordinatorico za prehrano, Polono Meke Ožinger

polona.meke-ozinger@prva-gimnazija.org