Le tisti kdor hoče biti tako dober, kot ni zmožen biti, bo tako dober, kolikor zmore.

--- Indijski pregovor.

nazaj na seznam vseh dejavnosti

Dobrodelnost dijakov na Prvi gimnaziji Maribor

Sreča je ena redkih stvari, ki se množi, ko jo delimo.

Na Prvi gimnaziji Maribor si z različnimi aktivnostmi prizadevamo promovirati solidarno in družbeno odgovorno pomoč soljudem. Dobrodelne akcije so dejavnosti, v okviru katerih dijaki dokazujejo, da lahko k uresničevanju načel solidarnosti v družbi veliko prispevajo prav oni.

Aktivnosti

Vsako leto, predvsem v predbožičnem času, izvajamo na šoli dobrodelni bazar, velikokrat pa tudi dobrodelne koncerte, zbiranja knjig, oblačil ter druge dobrodelne dejavnosti. Takrat dijaki s svojo kreativnostjo in radodarnostjo zbirajo prispevke za pomoč socialno ogroženim družinam, posameznikom ali dobrodelnim organizacijam, predvsem z velikim poudarkom na otrocih in mladini.